Skolų išieškojimas, kai skolininkas yra nemokus

Skolų išieškojimas, kai skolininkas yra nemokus

Skolininkas vis delsė atsiskaityti, o vėliau inicijavo bankroto bylos iškėlimą? Negalvokite, jog visais atvejais neatgausite skolos už atliktus darbus, suteiktas paslaugas, perduotas prekes iš nemokios įmonės.

Bene nemaloniausia problema, su kuria gali susidurti darbus atlikęs, prekes perdavęs ar paslaugas suteikęs verslininkas – nemoki, bankrutuojanti ar jau bankrutavusi įmonė.

Kokių veiksmų imtis, jei skolininkas yra nemokus?

Bendrovės valdymo organų civilinę atsakomybę reglamentuojančių teisės normų taikymo Lietuvos aukščiausiojo teismo praktikoje skiriami civilinės atsakomybės subjektai – asmenys, kurie yra atsakingi už įmonės kreditoriams kilusią žalą, kai bendrovė tapo nemoki.

Kiekvienas asmuo turi pareigą laikytis tokio elgesio taisyklių, kad savo veiksmais (veikimu, neveikimu) nepadarytų kitam asmeniui žalos. Žalą, padarytą asmeniui, turtui, o įstatymų numatytais atvejais – ir neturtinę žalą privalo visiškai atlyginti atsakingas asmuo.

Įstatymų numatytais atvejais asmuo privalo atlyginti dėl kito asmens veiksmų atsiradusią žalą arba savo valdomų daiktų padarytą žalą.

Žala nemokios įmonės kreditoriui atlyginama teikiant ieškinį dėl nemokios bendrovės valdymo organų civilinės atsakomybės.

Paprastai tariant, kreditorius turi teisę išieškoti skolą tiesiogiai iš asmenų, kurių neteisėti veiksmai lėmė įmonės bankrotą, nemokumą ir neatsiskaitymą su kreditoriais.

Dažniausiai toks asmuo būna įmonės vadovas, tačiau įstatymas leidžia atsakomybėn traukti ir įmonės savininką ir kitus asmenis, dėl kurių neteisėtų veiksmų kreditoriams atsirado žala.

Skolininkui iškelta nemokumo (bankroto) byla? Esate nemokios įmonės ar nemokaus fizinio asmens kreditorius ir nežinote, ar yra galimybės atgauti įsiskolinimą iš nemokios įmonės ar fizinio asmens? Esate nemokaus ar ant nemokumo ribos atsidūrusio juridinio asmens vadovas? Susisiekime! Kokybiškos teisinės paslaugos ir konsultacijos.

Spausdami "siųsti" patvirtinsite, kad asmens duomenis pateikėte savo noru ir sutinkate, kad pateikti duomenys būtų tvarkomi pagal Privatumo politiką.

Kontaktai

Telefonas: +370 640 24 199
El. paštas: info@navickaited.lt
Adresas: Tilto g. 1 / T. Vrublevskio g. 2, Vilnius