Svarbu laiku ginti savo pažeistas teises

Kilus ginčui, reikia laiku ginti savo pažeistas teises, todėl svarbu nustatyti, kada atsirado atliktų darbų trūkumai, taip pat, kada užsakovas pareiškė rangovui apie trūkumus.

Įstatyme įtvirtinta, kad rangovas, projektuotojas, statinio projekto ekspertizės rangovas ar statybos techninis prižiūrėtojas atsako už objekto sugriuvimą ar defektus, jeigu objektas sugriuvo ar defektai buvo nustatyti per:

  1. penkerius metus;
  2. dešimt metų – esant paslėptų statinio elementų (konstrukcijų, vamzdynų ir kt.);
  3. dvidešimt metų – esant tyčia paslėptų defektų.

Nurodyti terminai pradedami skaičiuoti nuo visų rangovo atliktų statybos darbų rezultatų perdavimo užsakovui dienos (kai statyba vyko rangos būdu) arba nuo statybos užbaigimo dienos (kai statyba vyko ūkio arba mišriu būdu).

Įstatymas taip pat numato, kad reikalavimams, kylantiems dėl atliktų darbų trūkumų, nustatomas vienerių metų ieškinio senaties terminas. Ieškinio senaties terminas prasideda nuo pareiškimo apie trūkumus dienos.

Taigi, jei apie trūkumus rangovui pranešėte 2023 01 01 datą, ieškinio pateikimo teismui paskutinė diena yra 2024 01 01.

Nežinote, kada sueina terminai Jūsų reikalavimams dėl pažeistų teisių gynimo? Skolininkas negrąžina skolos už atliktus darbus? Darbai atlikti nekokybiškai? Turite kitų klausimų dėl rangos sutarties sudarymo, vykdymo ar netinkamo vykdymo? Susisiekime! Kokybiškos teisinės paslaugos ir konsultacijos.

Spausdami "siųsti" patvirtinsite, kad asmens duomenis pateikėte savo noru ir sutinkate, kad pateikti duomenys būtų tvarkomi pagal Privatumo politiką.

Kontaktai

Telefonas: +370 640 24 199
El. paštas: info@navickaited.lt
Adresas: Tilto g. 1 / T. Vrublevskio g. 2, Vilnius